לפרטים נוספים חייגו

לפרטים נוספים חייגו

כלכלה חזקה ויציבה? יש! שוק תעסוקה טכנולוגי וצומח? יש! מיטב גופי דירוג האשראי צופים המשך צמיחה? יש! אז מה הפלא שמחירי הנדל"ן בפולין רק עולים ועולים? אז מה הם מחירי נדל״ן בפולין? כמה עולות דירות בפולין? כל התשובות לפניכם!

מחירי נדל"ן בפולין (כמו גם במדינות אחרות) הן נגזרת של מכלול נתונים רחב המתייחס בין היתר לכלכלת המדינה, ליכולת המשילות שלה, ליכולת לייבא ולייצא חומרי גלם וטכנולוגיה, לתיירות הפנים והחוץ, למצבה הבטחוני ועוד ועוד. עפ"י נתוני ה- OECD בשנת 2019 התמ"ג בפולין עמד על 33,380 $ לנפש והאבטלה על 3.3% מכוח העבודה (כאשר ממוצע האבטלה במדינות האיחוד הוא 6.4%).

הוסיפו לנתונים אלו את הצמיחה העקבית וארוכת השנים אשר ממקמת את פולין בין 5 המדינות הצומחות ביותר באירופה וגם את ההתמודדות המוצלחת של פולין במשבר הכלכלי של שנת 2008 ותקבלו מדינה שהפכה למעצמה כלכלית במונחים אירופים.

מחירי נדל"ן בפולין

שוק הדיור – תמונת מצב:

שוק הדיור הפולני יציב מאוד ומשנת 2017 חווה עליות מחירים חדות יחסית. עפ"י נתוני הבנק המרכזי בפולין, עלו מחירי הדירות בשבע הערים הגדולות בכ- 25%.

בשנת 2019, נמכרו בערים עלו יותר מ- 70,000 דירות. בשנים האחרונות מהווה פולין מוקד משיכה למשקיעים רבים מרחבי העולם אשר גילו את האפשרויות והפוטנציאל האדיר של המדינה ושל נכסים בפולין.

הקטר התעסוקתי:

נכון להיום (2020) פולין הינה ספקית כוח האדם והשירותים השלישית בגודלה לתחום ההייטק בעולם לאחר סין והודו. מספר הסטודנטים הרב אשר לומד את מקצועות הנדסת המחשבים תכנות ו- IT מבטיח את המשך מגמה זו.

בשנים האחרונות מרבית חברות הטכנולוגיה המובילות בעולם גילו את פולין ואת כוח האדם האיכותי והחרוץ שלה, בין חברות אלו ניתן לציין את Hp, Google, Dell, EY, pwc, IBM, Amazon, CISCO ופתחו משרדים ונציגויות בפולין וזאת בנוסף להקמה של חממות טכנולוגיות איכותיות. נוצר מצב בו עוד ועוד פולנים ופולניות מועסקים בתחום ההייטק אשר התגמול בו גבוה בהרבה מהממוצע ובכך גם "נחסך" הצורך לחפש עבודה במדינות כדוגמת אנגליה וגרמניה וגם נוצרת אוכלוסייה המרוויחה הכנסה גבוהה אשר מותירה יותר הכנסה פנויה ומשפרת את איכות החיים הן למועסקים התחום ההייטק והם למעגלים קרובים.

כמה עולות דירות בפולין?

ההשפעה אלינו בלובלין:

לובלין ממוקמת במזרח פולין ומשנת 2017 היא חווה עליית מחיר של כ- 15% (לעומת 25% בשבע הערים הגדולות). במצב זה, עדיין קיים "הפרש" אותו צפויה לובלין לצמצם בשנים הקרובות.

מעצם היותה של לובלין בירת המחוז, ומעצם מיקומה המהווה "גשר" למזרח, היא מתפקדת כמרכז האקדמי, הכלכלי, התרבותי והתיירותי של המחוז. מבניין האופרה החדיש דרך אצטדיון הכדורגל ועד הקניונים וחנות איקאה החדשה ניתן ללמוד ולראות את השקעות העתק ואת סכומי הכסף המושקעים בעיר ובמחוז. פעולות אלו, מושכות בין היתר מחוללי תעסוקה כדוגמת מרכזי תמיכה ומרכזי IT המספקים שירותים לתחום ההייטק.

תחום זה צפוי להתפתח גם בשל העובדה כי קיים בעיר פוליטכניקום (אונ' למקצועות ההנדסה והמחשוב) אשר בו לומדים כ- 10,000 סטודנטים את מקצועות התכנות הנדסת המחשבים ועוד. בפוליטכניקום פועלת חממה טכנולוגית בשיתוף ובמימון של חברת SIEMENS העולמית.

נתונים אלו בתוספת ההשקעות והשיפור בתשתיות התחבורה בין לובלין לורשה תומכים בצפי להמשך עליות בשוק הנדל"ן המקומי למגורים, מה שצפוי להביא את התשואה המצרפית לטווח של כ- 11-13% (מורכב מתשואה שוטפת + עליית ערך) בהערכה זהירה.

כמה עולה נכס בפולין: לסיכום!

פערי המחיר של נדל"ן להשקעה בפולין, מזמנים לנו אפשרות לביצוע עסקאות מצוינות תוך יצירת ערך למשקיעים. בעזרת הצוות המקומי שלנו בלובלין אנו פרוסים היטב בשטח ופועלים בדרכים יצירתיות ומהירות לאיתור נכסים איכותיים במחירים אשר הינם מתחת למחירי השוק. בעזרת קבלני הבית אנחנו משביחים את הנכסים ונהנים מנכסים משופצים ואיכותיים הן מבחינת שוכרי הדירות והן מבחינת תחזוקת הדירות.