לפרטים נוספים חייגו

לפרטים נוספים חייגו

השקעות נדל"ן במזרח אירופה

בשנים האחרונות גילו משקיעים ומשקיעות רבים את האפשרות לרכוש נכסים במדינות מזרח אירופה. האפשרויות רבות ומגוונות וכמו במקרים רבים, גם כאן יגלו חלק מהמשקיעים והמשקיעות כי החדר או הזכות שרכשו ב"מלון איכותי" או ב"מגרש לקניון" אינם בדיוק מה שהובטח להם ע"י אנשי מכירות מוצלחים פחות או יותר, סביר שהגילוי יהיה מלווה באובדן כסף וזמן רבים (שלא לדבר על אובדן האמון). במאמר זה אנסה לחדד את היתרונות של השרות של חברתנו תוך התמקדות בפולין ובהזדמנויות הנדלניות הטמונות בה מתוך תקווה לתת כלים שיאפשרו לכם ולכן לאתר השקעות נדל"ן בצורה מיטבית.

פולין טסה קדימה!

מיקומה של פולין בלב יבשת אירופה הפך אותה מייד עם כניסתה לאיחוד האירופי בשנת 2004 לאחד מהקטרים המובילים הדוחפים את היבשת מבחינה כלכלית. עצם ההסתכלות על מדינות מזרח אירופה כמקשה אחת יוצר בלבול וחוסר הבנה למי שאינו מכיר את הנתונים. בכדי לחדד את ההבחנה אשתמש בנתוני ה- OECD משנת 2019 המראים את ההכנסה לנפש, בעזרת נתונים אלו ניתן לראות את ההבדלים הגדולים בין מדינות מזרח אירופה. בפולין התמ"ג הינו 33,470 $ לנפש בעוד שבמדינות המזרח ה"קלאסיות" נותרה ההכנסה נמוכה משמעותית:

בבולגריה 24,570 $ לנפש, בבלארוס 21,350 $ לנפש, במקדוניה 16,250 $ לנפש, בבוסניה 14,290 $ לנפש, באוקראינה 9,680 $ לנפש ובמולדובה 7,540 $ לנפש.

לנתונים אלו צריך להוסיף את ההתמודדות המוצלחת של פולין עם המשבר הכלכלי שפקד את הכלכלה בשנת 2008 וכן את נתוני הצמיחה הכלכלית אשר בשנים האחרונות הינם בקביעות בין חמש (5) המדינות הצומחות ביבשת אירופה וכמובן את פריחת תחום ההייטק אשר תורמת ומעודדת חברות בינלאומיות רבות להגיע לפולין ותוך כדי כך לעלייה משמעותית בשכר הממוצע ובאיכות החיים (ולא פחות לשוב – אבטלה נמוכה משמעותית מהממוצע במדינות האיחוד).

יתרונות ההשקעה בפולין:

בשנת 2004 לאחר כניסת פולין לאיחוד האירופי, שונו מספר חוקים וביניהם החקיקה המתייחסת לבעלות בסוגי המקרקעין השונים. החל משנת 2004 יכולים זרים ממדינות מחוץ לאיחוד לרכוש דירות מגורים (למעט חריגים נדירים) בפולין ללא הגבלה כמותית והחוק הפולני זהה ביחסו לאזרח זר ולאזרח הפולני (מיסוי זהה PPC, רישום בעלות בנכס וכיו"ב). עסקת מקרקעין בפולין מתבצעת בפני נוטריון/נוטריונית ציבורי/ת וחלק מתפקידם ואחריותם הינו תשלום המס למוסדות המדינה ורישום הבעלות בנכס ע"ש הרוכש/ת.

מצב זה, בו הנוטריון/ת ציבורי/ת משמש בתפקדי המקביל בישראל לתפקידו של רשם המקרקעין מבטיח לרוכש/ת וודאות ובטחון ברמה הגבוהה ביותר לגבי ניהול ההליך ואופן רישום הבעלות בנכס. יתרון נוסף הוא מדיניות המיסוי הידידותית למשקיעים וכן קיומה של אמנה למניעת כפל מס בין פולין לישראל.

סיכום:

יש סיבות טובות ורבות אשר גורמות לישראלים רבים לרכוש למטרות השקעה עוד ועוד נדל"ן במדינות מזרח אירופה השונות. לכל אחד ואחת מגוון שיקולים המנחה אותו/ה (תקציב, רמת סיכון, בטחון, שליטה ועוד ועוד). אנחנו בהשקעות נדל"ן בלובלין פולין מתמקדים בעיר לובלין הממוקמת במזרח פולין מתוך הבנה כי המדינה בכלל והאזור בפרט ימשיכו להתקדם ולהתפתח בהתאם לתחזיות ולצפי מה שיאפשר לנו להשקיע ברמת וודאות ובביטחון רבים תוך יצירת תשואה ורווחים גבוהים להשקעות שאנחנו ביצענו וכמובן להשקעות של הלקוחות אותם אנו מלווים.

ט.ל.ח